tanto-jutsu, knife fighting
walka nożem, tanto

Treningi SEKCJI WALKI NOŻEM Warszawskiego Centrum Sztuk Walki zaczynają się od 12. września i trwają do końca czerwca. Można przystąpić do nich w trakcie roku szkoleniowego. Adepci mają możliwość zdawania na stopnie szkoleniowe i mistrzowskie w tanto-jutsu. Poza nauką posługiwania się nożem i sposobami obrony przed atakiem z jego użyciem zajęcia uzupełniane są o elementy walki pałką hanbo-jutsu oraz posługiwania się narzędziem do samooobrony, zwanym kubotan. Treningi najczęściej odbywają się na wspólnej sali  z grupą uprawiającą chanbara - walki miękką bronią.

Na zajęcia najlepiej stawić się z własnym nożem drewnianym (typu bokken) w stroju sportowym.


ZAPISY BEZPOŚREDNIO NA TRENINGACH OD 12 WRZEŚNIA.

 Treningi w roku 2016/2017: 

poniedziałki 19.30 - 21.00 - na forum 92. Gimnazjum przy ul. Koncertowej 4 przy stacji metro "Ursynów"

czwartki 19.00 - 20.30- na sali Szk. Podst. 168 przy ul. Zwycięzców 44, róg Miedzynarodowej na Saskiej - Kępie (przy Trasie Łazienkowskiej)  


dźwignia katame nauka walki nożem Warszawa

 

 

Opłaty: składka miesięczna wynosi 150 zł, płatna jest co dwa miesiące. Od listopada do czerwca można opłacić treningi przelewem na konto Klubu ze zniżką 10% czyli 1080 zł zamiast 1200 zł.

Osoby zainteresowane także nauką innych sztuk walki: szermierki samurajskiej battodo, jiu-jitsu MMA, kobudo - walki tradycyjna bronią, karate z samoobroną mogą wykupić opcję open w wysokości 250 zł.

Pełną ofertę nauki japońskich sztuk walki oraz MMA można przejrzeć ze strony www.sztukiwalki.waw.pl

Wpisowe: wynosi 150 zł i w jego ramach adept otrzymuje podręcznik walki wręcz i miękki nóż tanto do ćwiczeń. 

 

trening walki nożem(kliknij na zdjęcie poniżej, aby obejrzeć film z zimowego obozu tanto-jutsu 6,5 MB)

 

 

Zajęcia sekcji walki nożem (knife fighting) obejmują:

 

Przygotowanie fizyczne - ćwiczenia gimnastyczne rozgrzewające i kształtujące układ mięśniowy, ćwiczenia specjalistyczne rozwijające wszystkie cechy motoryczne, szczególnie szybkość i koordynację ruchową. Poprawa kondycji, nauka prawidłowego oddychania

 

Przygotowanie teoretyczne - podstawy taktyki w walce wręcz i szermierce, prawne i moralne aspekty posługiwania się nożem. Samoobrona i sport w teorii i praktyce.

 

 samoobrona kobiet nóż

Podstawy techniczne - walka nożem i pałką - opanowanie posługiwania się nożem i pałką - trening prowadzony będzie dla początkujących nożem drewnianym,  gumowym i miękim; dla zaawansowanych prawdziwym nożem. Ćwiczone są postawy, poruszanie  się, cięcia i pchnięcia nożem, techniki obrony: zastawy, zbicia, uniki.

 

obrona przed nożem 1obrona przed nożem 2

obrona przed nożem 3obrona przed nożem 4

 

obrona przed nożem 5obrona przed nożem 6

 

Ćwiczenia w parach - elementy walki aranżowanej ćwiczone będą nożem gumowym i drewnianym, wolna walka i walka sportowa nożem miękkim tanto, stosowanym w sporcie chanbara. Jest to szermierka na noże,  z naciskiem na obrony i uniki.  Poza tym adepci przeszkoleni zostaną w posługiwniu się narzędziem do samoobrony, zwanym kubotan. Ćwiczone będą sparingi: kubotan kontra nóż., a w wymiarze chanbara tanto zarówno wolna walka treningowa, jak i sportowa na punkty. Po opanowaniu podstaw hanbo-jutsu prowadzone są ćwiczenia obron, a później również wallna walka (miękką bronią w sppecjalnych maskach ochronnych) pałka przeciwko nożowi.

 

trening szermierki nożem

Samoobrona - przeciwko nożowi i z użyciem noża przeciwko napastnikowi z innym, niebezpiecznym narzędziem. Obrona przed nożem obejmuje zarówno obronę przed atakami nożem,  jak i zagrożeniem tym narzędziem (tzw. sytuacje "szantażu przy pomocy noża"). Nóż może być skutecznym narzędziem samoobrony przed napastnikiem uzbrojonym w pałkę, kij baseballowy, łańcuch a nawet broń palną. 

 

Miotanie ostrzami - shuriken-jutsu - dla początkujących ostrza w kształcie gwiazdek i rombów, dla zaawansowanych profesjonalne shuriken i europejskie noże do rzucania. Treningi prowadzone głównie na wyjazdach, stażach i obozach letnich.

 

Tanto tameshigiri - dla zaawansowanych cięcie namoczonych mat za pomocą japońskiego tanto. Również cięcie rzucanych przedmiotów i zawieszonych (np. liny) własnym nożem.

 

nóż Warszawa samoobrona

 

Adepci zdawać będą na kolejne stopnie szkoleniowe w tanto-jutsu i hanbo-jutsu wg tradycji japońskiej .

Jest to jedyna sekcja w Polsce, w której można uzyskać oryginalny, japoński dyplom na stopień mistrzowski w tanto-jutsu!

 

 

 

obrona przed nożem

 

Do sekcji przyjmujemy dorosłych i młodzież powyżej 14 roku życia (za pisemną zgodą rodziców). W zależności od charakteru zajęć ćwiczymy w  normalnym ubraniu albo w stroju sportowym.Po zdaniu egzaminu na stopień szkoleniowy kyu w tanto-jutsu na treningu obowiązuje czarne gi (karategi lub judogi) z białym pasem (obi).

 

 

szermierka na noże

walka nożem Warszawa, tanto, obrona przed nożem, szkoła tanto-jutsu, Warszawa, knife fighting
serwisy partnerskie: Klub karate Warszawa; Klub kobudo Warszawa; MMA Warszawa;
Szermierka kendo Warszawa; Sztuki walki; Klub kenjutsu iaido Warszawa;