tanto-jutsu, knife fighting
walka nożem, tanto

Tomasz Piotrkowicz  - jeden z prekursorów japońskich sztuk walki w Polsce. Urodził się w Pruszkowie, a wychował na warszawskiej Pradze. Przebywał więc w miejscach, gdzie umiejętności samoobrony były bardzo przydatne. Obok fascynacji Japonią ten aspekt praktyczny przyczynił się do rozpoczęcia treningów japońskich sztuk samoobrony - budo. 

sensei tanto hanbo Tomasz PIotrkowicz W 1970 r. rozpoczął treningi jiu-jitsu, w dwa lata później karate. W czasie studiów ćwiczył też koreańskie kyoksul (system zbliżony do combat). Poza walką wręcz jest wybitnym ekspertem w posługiwaniu się białą bronią i prawdopodobnie największym ekspertem w Europie, jeśli chodzi o tameshigiri - testy cięć namoczonych mat mieczem samurajskim, zarówno długim jak i krótkim. Jako jeden z nielicznych instruktorów na świecie tnie maty również za pomocą tanto! 

Jeden z pierwszych instruktorów sportu karate w Polsce  i instruktorów I klasy. Instruktor boksu PZB. Międzynarodowy instruktor sportów chanbara klasy A, sędzia międzynarodowy karate IKA i spochan. Nauczyciel wielu warszawskich instruktorów sztuk walki, mistrzów Polski i medalistów mistrzostw Europy i świata w karate i innych sztukach walki. Autor książek i filmów szkoleniowych z tej tematyki.

Wprowadził w Polsce karate i kobudo Gosoku-ryu, battodo - japońską szermierkę z użyciem ostrych mieczy, spochan - nowoczesną sportową szermierkę japońską, kubotan - narzędzie samoobrony.

W sportach chanbara (spochan) rozgrywane są właśnie zawody sportowe w konkurencji tanto - walki nożem. Również w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Karate IKA, ktorego przedstawicielem w Polsce jest sensei Piotrkowicz rozgrywana jest konkurencja nóż przeciwko kubotanowi.

Pierwszy Polak, który otrzymał zaszczytny tytuł shihan w karate w 1994 r. 18 lat później, w roku 2012 otrzymał tytuł shihan od trzech japońskich federacji: jednej walki wręcz (goshindo - samoobrony) i dwóch związanych z szermierka samurajską (w tym też tanto). W 2014 r. od Światowej federacji Budo otrzymał najwyższy tytuł trenerski w japońskich sztukach walki Hanshi. Jest posiadaczem stopni mistrzowskich w wielu japońskich sztukach walki, w tym: 5. dan w tanto-jutsu (japońskiej walce nożem), 3. dan w kodachi (walce krótszym mieczem samurajskim), 5. dan w choken morote (walce dłuższym mieczem samurajskim), 6. dan  w , bo-jutsu (walce długim kijem)5. dan w battodo Toyama-ryu (szermierce ostrymi mieczami), 7. dan tameshigiri (sztuce cięć ostrymi mieczami), 8. dan karate i kobudo.

 

wolna walka tanto kodachi


 

Asystować mu będą instruktorzy Warszawskiego Centrum Sztuk Walki,  wśród nich synowie:


Michał Piotrkowicz - 3. dan tanto-jutsu, 4. dan battodo, 4. dan karate, wicemistrz świata i mistrz Europy w spochan, aktualny mistrz świata w karate.


Jakub Piotrkowicz - 2. dan tanto-jutsu, 2. dan battodo, 3. dan karate, dwukrotny wicemistrz Europy w spochan, mistrz Polski w karate.

walka nożem Warszawa, tanto, obrona przed nożem, szkoła tanto-jutsu, Warszawa, knife fighting
serwisy partnerskie: Klub karate Warszawa; Klub kobudo Warszawa; MMA Warszawa;
Szermierka kendo Warszawa; Sztuki walki; Klub kenjutsu iaido Warszawa;